مقالات هاست و دامنه

اصول انتخاب یک دامنه مناسب برای سایت

آیا می دانستید انتخاب  و ثبت یک دامنه مناسب می تواند نقش چشمگیری در موفقیت وبسایت شما داشته باشد؟  به همین دلیل بررسی و انتخاب یک دامنه خوب همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

همانطور که در مطالب پیشین اشاره کردیم دامنه (domain) یکی از ملزومات لازم برای راه اندازی یک سایت می باشد.

تصمیم داریم تا در این مقاله به بررسی این که یک دامنه خوب چه ویژگی هایی دارد و چه معیارهایی را باید برای انتخاب یک دامنه مناسب باید رعایت کرد بپردازیم.

10معیار مهم جهت انتخاب نام دامنه مناسب

  1. نام دامنه باید کوتاه و کمتر از 12 حرف باشد. نمونه ای از دامنه های کوتاه و روانcom, microsoft.com, …
  2. نام دامنه باید به راحتی در ذهن ها ماندگار شود. مانندcom, apple.com, aparat.com,..
  3. به هیچ عنوان از اعداد و کاراکترهای اضافه در انتخاب نام دامنه استفاده نکنید.
  4. از کلمات کلیدی مرتبط در نام دامنه استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت باعث میشود در موتورهای جستجو خیلی سریع تر مورد دسترسی قرار گیرند. downloadmusic.com, musiciran.com, …
  5. از پسوند های رایج و متداول جهت ثبت دامنه استفاده کنید. اکثر کاربران اینترنت عادت دارند نام دامنه را با پسوند های رایج و com. در مرورگر خود وارد کنند.

6. آدرس دامنه شما باید منحصر به فرد باشد به هیچ عنوان کپی برداری شده نباشد. از نام تجاری دیگران در انتخاب نام دامنه خود استفاده نکنید.

7. بهتر است نام دامنه مرتبط با مرتبط با زمینه فعالیت وب سایت باشد. چون ربات های موتور جستجو و بازدیدکنندگان راحت تر زمینه فعالیت را تشخیص می دهند. به عنوان مثالir و estekhdam.com  متعلق به شرکت هایی است که در زمینه موبایل و استخدام فعالیت دارند.

8. دامنه .ir وبسایتتان را از همان ابتدای کار به ثبت برسانید.

9. روان و صریح بودن املای دامنه: دامنه مناسب برای همه به یک شکل نوشته می شود. برای مثال دامنه سرور فور یو دات کام را میتوان به دو شکل com  و erverforyou.com نوشت که ممکن است دردسرساز شود.

CamelCase .10  ابزاری عالی است: یک راه خوب برای محبوب ساختن دامنه تان استفاده از CamelCase می باشد. CamelCase روش استفاده از حروف بزرگ در دامنه شما است. بسیاری از افراد این روش را بسیار زیباتر و پسندیده تر می دانند. مانند :com

عجله نکنید. در انتخاب و ثبت یک دامنه هیچگاه عجله نکنید و زمان زیادی را صرف بررسی و انتخاب بهترین ها کنید.

 

این مطلب در تاریخ جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .